Nawigacja mobilna

57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki Opole 2020

03 Wrz 2020

Już 6 września na antenie TVP1 zobaczymy na deskach opolskiego amfiteatru zespół KOMBII.  Koncert „Premiery” to jeden z najstarszych koncertów Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, który poprowadzi Tomasz Kammel. Artyści powalczą o główną nagrodę im. Karola Musioła. KOMBII zaprezentuje swój najnowszy singiel „Przetrwamy”, który ukazał się na kanale YouTube 19 sierpnia (zobacz: https://www.youtube.com/watch?v=oYn3uHCnvK4.). Zapraszamy przed telewizory i trzymajcie kciuki!

Kochani,

 

Piszemy te słowa będąc w stanie totalnego uniesienia emocjonalnego.

Dzisiaj przed Sądem Apelacyjnym w Warszawie ( Sygn. VI ACa 822/18) zapadł prawomocny wyrok dot. zespołu De Mono, a ściślej mówiąc jego nazwy.

Sąd Apelacyjny w Warszawie, przesądził, iż wyłączne prawo do posługiwania się nazwą De Mono w prowadzonej działalności artystycznej przysługuje Andrzejowi Krzywemu i Piotrowi Kubiaczykowi. Po 12 latach postępowania sądowego, Sąd Apelacyjny przyznał nam rację, zakazując równocześnie Markowi Kościkiewiczowi używania oraz wykorzystywania nazwy „De Mono” dla utworzonego przez niego w 2008 r. drugiego zespołu o tej samej nazwie. Prawomocny zakaz dotyczy także wszelkich przyszłych projektów muzycznych Marka Kościkiewicza. Cieszymy się, że Sąd Apelacyjny docenił naszą ponad 30-letnią, nieprzerwaną działalność w zespole De Mono i potwierdził ostatecznie, że De Mono to MY!

 

Więcej szczegółów podamy Wam po pisemnym uzasadnieniu wyroku, który powinniśmy otrzymać niebawem.

 

De Mono

 

Andrzej Krzywy i Piotr Kubiaczyk