Nawigacja mobilna

Bio

Zespół KOMBII powstał wiosną 2003 roku z inicjatywy trzech członków zespołu Kombi: Grzegorza Skawińskiego, Waldemara Tkaczyka oraz Jana Pluty. Z różnych przyczyn nie został zaproszony do współpracy Sławomir Łosowski (czwarty założyciel Kombi). Dwa miesiące pracy zespołu zaowocowały nowym programem opartym na znanych przebojach, takich jak: „Linia życia”, „Hotel twoich snów”, „Nasze randez-vous”, „Kochać cię za późno”, „Nie ma zysku”, „Black and white” w nowych aranżacjach.

Zespół po raz pierwszy publicznie wystąpił w Wiśle, na specjalne zaproszenie Adama Małysza i jego Fundacji. Następne występy to udział KOMBII w „Szansie na sukces” oraz w Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Inauguracyjny koncert KOMBII miał miejsce 11 lipca 2003 roku w Operze Leśnej w Sopocie. Był transmitowany na żywo przez TVP2 i został ciepło przyjęty przez Publiczność. Następne trzy miesiące wypełniła trasa koncertowa po wielu miastach Polski. Wówczas KOMBII zostało bardzo entuzjastycznie przyjęte przez fanów, zarówno starych jak i nowych.

2003

Przełom 2003/2004 to praca nad materiałem na nową, premierową płytę. W tym celu zespół nawiązał współpracę z producentem muzycznym Rafałem Paczkowskim (realizator dźwięku, laureat Fryderyka 2003) i od marca zaczął nagrywanie płyty, która ukazała się we wrześniu 2004 roku. Wiosną 2004 r. KOMBII podjęło współpracę i podpisało wieloletni kontrakt z wytwórnią płytową Universal.

2004

Premiera płyty KOMBII „c.d.” miała miejsce 25.10.2004 r. Utwór „Sen się spełni” jaki znalazł się na tym krążku odnosił spektakularne sukcesy na listach przebojów. Jesień była wypełniona koncertami. Początek 2005 roku to trasa koncertowa po USA i Kanadzie. Publiczność bardzo żywiołowo reagowała na występy KOMBII. W lutym 2005 r. pojawiła się w sklepach muzycznych reedycja płyty „c.d.„. Było to specjalne dwupłytowe wydanie, dodatkowo znalazło się tam 11 największych hitów zespołu w nowych aranżacjach. W kwietniu płyta „c.d.” otrzymała status Złotej Płyty. Również w tym czasie pojawił się drugi singiel „Pokolenie„. Wiosna to początek trwającej cały sezon trasy koncertowej. Potwierdziło to tylko wspaniałe przyjęcie KOMBII przez Publiczność. W maju podczas Festiwalu Piosenki w Opolu zespół otrzymał Superjedynkę w kategorii „Album Roku – pop” za płytę „c.d.„. Po dwóch miesiącach od momentu pokrycia się złotem płyta „c.d.” otrzymała status Platynowej Płyty, która została wręczona w czerwcu podczas festiwalu TOPtrendy.

2006

W 2006 roku Grzegorz SkawińskiWaldemar Tkaczyk i Jan Pluta obchodzili 30-lecie pracy artystycznej. Podczas lata zespół zagrał wiele koncertów. W tym czasie, dzięki sprzedaży 145 tys. płyt, album „c.d.” pokrył się podwójną platyną, która wręczona została podczas Festiwalu Jedynki w Sopocie, gdzie KOMBII zagrało recital pod hasłem „Pokolenie KOMBII„. Kolejne wyróżnienie, to nagroda za najlepszą płytę „c.d.” podczas Gali Eska Music Awards.

2007

Początek 2007 r. to bardzo intensywna praca nad nową płytą. Dbałość o każdy dźwięk, ostateczne brzmienie doprowadziły do powstania na wiosnę płyty „Ślad”. 4 maja w stacjach radiowych pojawił się singiel „Ślad”, promujący nową płytę. 9 czerwca KOMBII wzięło udział w festiwalu TOPtrendy jako gość koncertu trendy. 10 czerwca to jubileusz pracy artystycznej Jacka Cygana, w którym zespół również wziął udział. 15.06.2007 r. miała miejsce premiera płyty „Ślad„, która osiągnęła status Złotej Płyty, która została wręczona w październiku 2007 roku podczas gali Viva Comet Awards. Następnie „Ślad” pokrył się platyną. Zespół długo promował materiał z nowej płyty, grając koncerty w Polsce oraz poza granicami kraju.

2008

14.08.2008 r. miała miejsce premiera albumu KOMBII D.A.N.C.E.”. Na płycie znalazły się remiksy największych przebojów zespołu KOMBII. Wiosną 2009 roku w zespole zaczął grać na perkusji Adam Tkaczyk. Kolejny sezon upłynął na licznych koncertach i spotkaniach z fanami.

2010

Jesienią zespół zaczął pracę nad nowym materiałem. Efektem była premiera płyty „O miłości”, która miała miejsce w maju 2010 roku. Pierwszym singlem z płyty jest utwór „Gdzie jesteś dziś”. Drugi singiel z tej płyty to”Zaczaruj mnie”. 

2011

W 2011 roku Grzegorz Skawiński oraz Waldemar Tkaczyk obchodzili 35-lecie pracy artystycznej. 

20 listopada został wydany nowy album KOMBII pt. „Electro acoustic live”. Jest to wydawnictwo CD/DVD, koncertowe na którym znalazły się wybrane utwory zarejestrowane 12 października podczas koncertu zespołu w Sali Kongresowej w Warszawie. Był to specjalny – elektroakustyczny koncert zespołu – nowe aranżacje, nowe akustyczne brzmienie. Jest to zestaw największych przebojów KOMBII w wersjach koncertowych, dodatkowo, jest to pierwsze DVD koncertowe w historii zespołu!

2013

Od marca 2013r na instrumentach klawiszowych zaczął grać Wojtek Horny.

2014

6 Maja 2014r. miała miejsce premiera najnowszej płyty: „Wszystko jest jak pierwszy raz”. Obecnie w stacjach radiowych można usłyszeć singiel promujący to wydawnictwo: „Jak pierwszy raz”.

2016

19.02.2016 to data premiery płyty „KOMBII Symfonicznie”. Album jest zapisem niezwykłego koncertu, który odbył się 22 września 2015 roku w Arkadach Kubickiego w Warszawie. Zespół wykonał swoje największe przeboje w nowych aranżacjach autorstwa Jacka Piskorza oraz Pawła Dampca z towarzyszeniem Polskiej Orkiestry Radiowej.

Koncert był nagrodą przyznaną przez radiową Jedynkę w konkursie „Super Premiery” podczas Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w 2014 roku.
W 2016 roku zespół KOMBII podczas festiwalu w Opolu otrzymał nagrodę jako SuperZespół 2016.

Zbiegło się to z 40-leciem pracy artystycznej Grzegorza Skawińskiego oraz Waldemara Tkaczyka. Jubileusz 40-lecia duetu Skawiński & Tkaczyk – czyli cztery dekady efektów współpracy kultowego duetu. Ich muzyka rozbrzmiewa w sercach tysięcy fanów legendarnych formacji: Kombii, O.N.A, Skywalker.

2017

 

27 września 2017 roku miała miejsce premiera książki „Królowie życia” będąca zapisem dziejów 40 letniej pracy Artystycznej Grzegorza Skawińskiego i Waldemara Tkaczyka.

Obecnie zespół cały czas koncertuje, a w rozgłośniach radiowych królują ich „stare” jak i „nowe” przeboje.

2021

 

Po 5 latach, 3 września 2021, na półkach sklepowych pojawia się nowy krążek. Tytuł wydaje się brzmieć dość enigmatycznie- co za sobą kryje tajemnicza „5”?

Nasz nowy album KOMBII 5 to po prostu piąty krążek po reaktywacji zespołu z oryginalną nową muzyką, stąd taki tytuł. Naszemu pokoleniu „5” kojarzy się z najlepszą oceną! J –  wyjaśnia Grzegorz. „Mamy nadzieję, że nowy materiał przypadnie Wam do gustu i ocenicie dobrze naszą pracę, na piątkę oczywiście”.

Na płycie pojawi się 11 utworów, przy czym zespół zapowiada również niespodziankę pod postacią czterech dodatkowych- bonusowych piosenek.

„Płytę podzieliliśmy między dwóch producentów, co zaowocowało dwoma odsłonami naszego brzmienia… Jedna część jest ewidentnie nawiązująca do lat 80-tych i mocno elektroniczna, a druga pop-rockowa, bardziej gitarowa, co jest przecież dla nas naturalne.  Poruszamy się swobodnie w obu stylach…. Jesteśmy bardzo ciekawi Waszych opinii. Przy płycie pracowało sporo osób i zaproszonych gości, „starzy” i „nowi”  twórcy tekstów. Zaprosiliśmy do współpracy zupełnie nowych producentów i realizatorów… Pracowało nam się znakomicie!  Myślimy, że to będzie słychać na płycie! Życzymy dobrej zabawy i refleksji przy słuchaniu … – Grzegorz Skawiński.

Tracklista:

1. Mówię kocham
2. Zabierz mnie ze sobą
3. Ochronię nas
4. Mamy tylko chwilę
5. Zachowaj twarz
6. Dziś będzie nieźle
7. Prawda i fałsz
8. 23000 dni
9. 5/5
10. Miłość znajdzie nas
11. Przetrwamy

Bonusy:
12. Białe Święta
13. Ochronię nas – (live acoustic)
14. Przetrwamy  – (live acoustic)
15. Przetrwamy – (long version)