Nawigacja mobilna

57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki Opole 2020

03 Wrz 2020

Już 4 września De MONO zagra na koncercie „Od Opola do Opola”.

Poprowadzą go: Izabella Krzan, Rafał Brzozowski, Mateusz Szymkowiak. Koncert będzie podsumowaniem tego, co wydarzyło się w polskiej muzyce w minionym roku.

Wystąpią w nim zespoły, które w tym roku wydały wielki przebój. W tym roku De MONO zagra hit „Prosto w serce” z najnowszej płyty „Reset” wydanej w listopadzie ubiegłego roku.

Zapraszamy! 4 września TVP 1, OD GODZ. 22.40!

 

Kochani,

 

Piszemy te słowa będąc w stanie totalnego uniesienia emocjonalnego.

Dzisiaj przed Sądem Apelacyjnym w Warszawie ( Sygn. VI ACa 822/18) zapadł prawomocny wyrok dot. zespołu De Mono, a ściślej mówiąc jego nazwy.

Sąd Apelacyjny w Warszawie, przesądził, iż wyłączne prawo do posługiwania się nazwą De Mono w prowadzonej działalności artystycznej przysługuje Andrzejowi Krzywemu i Piotrowi Kubiaczykowi. Po 12 latach postępowania sądowego, Sąd Apelacyjny przyznał nam rację, zakazując równocześnie Markowi Kościkiewiczowi używania oraz wykorzystywania nazwy „De Mono” dla utworzonego przez niego w 2008 r. drugiego zespołu o tej samej nazwie. Prawomocny zakaz dotyczy także wszelkich przyszłych projektów muzycznych Marka Kościkiewicza. Cieszymy się, że Sąd Apelacyjny docenił naszą ponad 30-letnią, nieprzerwaną działalność w zespole De Mono i potwierdził ostatecznie, że De Mono to MY!

 

Więcej szczegółów podamy Wam po pisemnym uzasadnieniu wyroku, który powinniśmy otrzymać niebawem.

 

De Mono

 

Andrzej Krzywy i Piotr Kubiaczyk