Nawigacja mobilna

Spektakl muzyczny De Mono OsieckY w sieci!

16 sie 2020

Zespół De Mono nie próżnuje! Dopiero co wydał w listopadzie 2019 nową płytę „Reset”, a już zapowiada kolejną „OsieckY” opartą, jak sam tytuł wskazuje, na wspaniałej twórczości Agnieszki Osieckiej. Zanim jednak płyta trafi na sklepowe półki, będziemy mogli zobaczyć widowisko „OsieckY” na kanale You Tube! 

Oprócz powszechnie znanych tekstów takich jak „Piosenka o okularnikach”, „Kołysanka dla okruszka” czy „Uciekaj moje serce” odbiorcy będą mieli szanse poznać mniej popularne utwory „Jeszcze zima”, bądź „My mamy kota”. Warto również wspomnieć wybitnych kompozytorów piosenek: Krzysztofa Komede, Seweryna Krajewskiego, Andrzeja Sikorowskiego, Andrzeja Kurylewicza czy Andrzeja Zielińskiego. Nazwiska te gwarantują najwyższy poziom muzyczny, a w połączeniu z tekstami Osieckiej będą stanowiły interesujący punkt wyjścia do ich nowych interpretacji. Twórczość Osieckiej kojarzona jest przede wszystkim z damskimi głosami wokalistek śpiewających jej piosenki. W wykonaniu frontmana zespołu De Mono- Andrzeja Krzywego zyskają dodatkowy walor męskiego spojrzenia na jej dorobek pisarski, stąd też przygotowywany przez zespół spektakl  nosi przewrotny tytuł „OsieckY”. Utworem promującym spektakl muzyczny jest piosenka „Chodzi o to, żeby nie być idiotą”.
Widowisko stanowi integralną całość, a nie zbiór przypadkowych klipów. Spoiwem łączącym poszczególne piosenki jest narrator, w którego wcieliła się ceniona aktorka teatralna Antonina Choroszy. Dodatkowymi elementami umożliwiającymi poszerzenie interpretacji utworów są oryginalne wizualizacje.
„Naszym celem jest szerokie upowszechnienie dorobku polskiej kultury i pokazanie w atrakcyjnej formie, że twórczość Agnieszki Osieckiej jest trwałym jej elementem„- komentuje zespół. 
„Nowoczesna realizacja ma za zadanie pozyskanie zainteresowania również tych, dla których piosenki z lat 60. i 70. to jedynie mało atrakcyjne materiały archiwalne, mocno odstające od współczesnych standardów przekazu sztuki”. 
Link do spektaklu: https://youtu.be/WAw4pWmRUt8
Widowisko „OsieckY” udostępnione zostanie na kanale You Tube bezpłatnie, dzięki uzyskaniu dofinansowania w ramach programu przygotowanego przez Narodowe Centrum Kultury pt. „Kultura w sieci”.