Nawigacja mobilna

Oświadczenie

24 Gru 2019

Drodzy Fani,

czas świąt niewątpliwie się zbliża i niesie dobrą nowinę!  W ostatnich dniach również nasz zespół dostał „prezent”.

W ubiegły piątek Sąd Apelacyjny w Warszawie (SYGN AKT VI ACa 1602/17) wydał prawomocne postanowienie, że Andrzej Krzywy jako współtwórca utworów De Mono ma prawo do ich wykonywania publicznie. Tym samym Pan Marek Kościkiewicz nie ma prawa zabraniać Andrzejowi wykonywania utworów, które współtworzyli razem. Dodatkowo dodamy, że w połowie stycznia odbędzie się posiedzenie, gdzie rozpatrywana będzie tożsama możliwość wykonywania utworów współtworzonych przez cały zespół De Mono z Panem Markiem Kościkiewiczem, w której to również liczymy na podobne postanowienie. Czas Świąt jest dla nas życzliwy.

Więcej szczegółów przekażemy Wam już w Nowym Roku…

Kochani,

 

Piszemy te słowa będąc w stanie totalnego uniesienia emocjonalnego.

Dzisiaj przed Sądem Apelacyjnym w Warszawie ( Sygn. VI ACa 822/18) zapadł prawomocny wyrok dot. zespołu De Mono, a ściślej mówiąc jego nazwy.

Sąd Apelacyjny w Warszawie, przesądził, iż wyłączne prawo do posługiwania się nazwą De Mono w prowadzonej działalności artystycznej przysługuje Andrzejowi Krzywemu i Piotrowi Kubiaczykowi. Po 12 latach postępowania sądowego, Sąd Apelacyjny przyznał nam rację, zakazując równocześnie Markowi Kościkiewiczowi używania oraz wykorzystywania nazwy „De Mono” dla utworzonego przez niego w 2008 r. drugiego zespołu o tej samej nazwie. Prawomocny zakaz dotyczy także wszelkich przyszłych projektów muzycznych Marka Kościkiewicza. Cieszymy się, że Sąd Apelacyjny docenił naszą ponad 30-letnią, nieprzerwaną działalność w zespole De Mono i potwierdził ostatecznie, że De Mono to MY!

 

Więcej szczegółów podamy Wam po pisemnym uzasadnieniu wyroku, który powinniśmy otrzymać niebawem.

 

De Mono

 

Andrzej Krzywy i Piotr Kubiaczyk