Nawigacja mobilna

Kolejna akcja z cyklu „Bądź bezpieczny, póki na to czas!”

08 Sie 2017

Dalej promujemy bezpieczeństwo na polskich drogach wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego. Tym razem akcja dotyczyła przestrzegania prędkości na drodze a poniedziałkowe (7 sierpnia) spotkanie promujące odbyło się przy fotoradarze ustawionym w miejscowości Gaj koło Krakowa.

Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego pokazali nam jak działa stacjonarny fotoradar, a także podkreślili jak ważne jest stosowanie się do obowiązujących przepisów prawa w zakresie stosowania ograniczeń prędkości.

– Od 2011 r. zarządzamy siecią fotoradarów w Polsce, dysponujemy ponad 400 urządzeniami, po to, aby w miejscach szczególnie niebezpiecznych kierowcy zdjęli nogę z gazu – powiedział Alvin Gajadhur, Główny Inspektor Transportu Drogowego, na briefingu rozpoczynającym kolejną odsłonę akcji.

– Świat się nie skończy jak się spóźnimy – tak podsumował dzisiejsze działania Andrzej Krzywy.

Celem cyklu akcji pod hasłem „Bądź bezpieczny, póki na to czas!” jest edukacja wszystkich użytkowników dróg w zakresie bezpieczeństwa w ruchu i transporcie drogowym, a także kształtowanie i powielanie pozytywnych nawyków wśród kierowców.

Kochani,

 

Piszemy te słowa będąc w stanie totalnego uniesienia emocjonalnego.

Dzisiaj przed Sądem Apelacyjnym w Warszawie ( Sygn. VI ACa 822/18) zapadł prawomocny wyrok dot. zespołu De Mono, a ściślej mówiąc jego nazwy.

Sąd Apelacyjny w Warszawie, przesądził, iż wyłączne prawo do posługiwania się nazwą De Mono w prowadzonej działalności artystycznej przysługuje Andrzejowi Krzywemu i Piotrowi Kubiaczykowi. Po 12 latach postępowania sądowego, Sąd Apelacyjny przyznał nam rację, zakazując równocześnie Markowi Kościkiewiczowi używania oraz wykorzystywania nazwy „De Mono” dla utworzonego przez niego w 2008 r. drugiego zespołu o tej samej nazwie. Prawomocny zakaz dotyczy także wszelkich przyszłych projektów muzycznych Marka Kościkiewicza. Cieszymy się, że Sąd Apelacyjny docenił naszą ponad 30-letnią, nieprzerwaną działalność w zespole De Mono i potwierdził ostatecznie, że De Mono to MY!

 

Więcej szczegółów podamy Wam po pisemnym uzasadnieniu wyroku, który powinniśmy otrzymać niebawem.

 

De Mono

 

Andrzej Krzywy i Piotr Kubiaczyk