Nawigacja mobilna

Kolejna akcja z cyklu „Bądź bezpieczny, póki na to czas!”

08 sie 2017

Dalej promujemy bezpieczeństwo na polskich drogach wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego. Tym razem akcja dotyczyła przestrzegania prędkości na drodze a poniedziałkowe (7 sierpnia) spotkanie promujące odbyło się przy fotoradarze ustawionym w miejscowości Gaj koło Krakowa.

Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego pokazali nam jak działa stacjonarny fotoradar, a także podkreślili jak ważne jest stosowanie się do obowiązujących przepisów prawa w zakresie stosowania ograniczeń prędkości.

– Od 2011 r. zarządzamy siecią fotoradarów w Polsce, dysponujemy ponad 400 urządzeniami, po to, aby w miejscach szczególnie niebezpiecznych kierowcy zdjęli nogę z gazu – powiedział Alvin Gajadhur, Główny Inspektor Transportu Drogowego, na briefingu rozpoczynającym kolejną odsłonę akcji.

– Świat się nie skończy jak się spóźnimy – tak podsumował dzisiejsze działania Andrzej Krzywy.

Celem cyklu akcji pod hasłem „Bądź bezpieczny, póki na to czas!” jest edukacja wszystkich użytkowników dróg w zakresie bezpieczeństwa w ruchu i transporcie drogowym, a także kształtowanie i powielanie pozytywnych nawyków wśród kierowców.