Nawigacja mobilna

„Bądź bezpieczny, póki na to czas!” – wspólna akcja z Inspekcją Ruchu Drogowego

04 sie 2017

3 sierpnia 2017 sprawiliśmy wyjątkową niespodziankę dzieciom i kierowcom autokarów, na parkingu pod mostem Śląsko-Dąbrowskim w Warszawie.
Ku zaskoczeniu wszystkich obecnych, towarzyszyliśmy Inspekcji Transportu Drogowego, która przeprowadzała kontrolę pojazdów.

Podczas gdy inspektorzy kontrolowali stan techniczny pojazdów, podkreślaliśmy jak ważna jest znajomość podstaw bezpieczeństwa ruchu drogowego. Po zakończonej kontroli, kierowcy bezpiecznych autobusów otrzymali od nas pluszowego krokodyla – maskotkę Inspekcji Transportu Drogowego. Dzieci obdarowaliśmy odblaskowymi kamizelkami i opaskami, dzięki którym będą lepiej widoczne na drodze.

Pomysł na akcję „Bądź bezpieczny, póki na to czas!” powstał ze wspólnej inicjatywy
z Głównym Inspektoratem Transportu Drogowego.

– Razem z Inspekcją Transportu Drogowego bierzemy udział w akcji „Bądź bezpieczny, póki na to czas!” i włączyliśmy się do niej z wielką chęcią. Sami mamy dzieci, a rocznie jako zespół pokonujemy około 100 000 kilometrów w trasach na koncerty i zależy nam bardzo na bezpieczeństwie na polskich drogach. Kilka lat temu zrobiliśmy kurs ratownictwa, aby potrafić udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej np. ofiarom wypadków drogowych – powiedział Andrzej Krzywy.

To już kolejny raz, kiedy zaangażowaliśmy się w propagowanie bezpiecznej jazdy. Akcja kontrolowania autokarów jest pierwszą częścią projektu, który trwać będzie do końca wakacji.