Nawigacja mobilna

Management zespołu – zmiany

08 Sty 2018

Informacja od managera zespołu, Janusza Jonasza Tołopiło:

Informuję, że po 24 latach pracy, w sierpniu 2017 r. podjąłem decyzję o zakończeniu współpracy z zespołem DE MONO. Do końca sezonu letniego w 2018 r. będę aktywnie uczestniczył w życiu koncertowym zespołu i realizował wcześniejsze zobowiązania. Od stycznia 2018 r. stopniowo przekazuję moje obowiązki nowej agencji.

Dziękuję całemu zespołowi za wspólne lata i wszystkim ludziom, z którymi udało mi się współpracować jako manager.

Janusz Jonasz Tołopiło

Kochani,

 

Piszemy te słowa będąc w stanie totalnego uniesienia emocjonalnego.

Dzisiaj przed Sądem Apelacyjnym w Warszawie ( Sygn. VI ACa 822/18) zapadł prawomocny wyrok dot. zespołu De Mono, a ściślej mówiąc jego nazwy.

Sąd Apelacyjny w Warszawie, przesądził, iż wyłączne prawo do posługiwania się nazwą De Mono w prowadzonej działalności artystycznej przysługuje Andrzejowi Krzywemu i Piotrowi Kubiaczykowi. Po 12 latach postępowania sądowego, Sąd Apelacyjny przyznał nam rację, zakazując równocześnie Markowi Kościkiewiczowi używania oraz wykorzystywania nazwy „De Mono” dla utworzonego przez niego w 2008 r. drugiego zespołu o tej samej nazwie. Prawomocny zakaz dotyczy także wszelkich przyszłych projektów muzycznych Marka Kościkiewicza. Cieszymy się, że Sąd Apelacyjny docenił naszą ponad 30-letnią, nieprzerwaną działalność w zespole De Mono i potwierdził ostatecznie, że De Mono to MY!

 

Więcej szczegółów podamy Wam po pisemnym uzasadnieniu wyroku, który powinniśmy otrzymać niebawem.

 

De Mono

 

Andrzej Krzywy i Piotr Kubiaczyk