Nawigacja mobilna

56 Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki Opole 2019

11 Cze 2019

W najbliższą niedzielę w niezywkłym koncercie NIE PYTAJ O POLSKĘ #30LATWOLNOŚCI”  wystąpi De MONO.

Na koncercie pojawią sie artyści urodzeni po 1989 roku (tak, tak, De Mono jest tylko odrobinę starsze), ale też zaproszone zostały uznane gwiazdy polskiej piosenki, które zaśpiewają przeboje ostatniego trzydziestolecia. Oglądajcie: 16 czerwca godzina 20.15 TVP. 

 

Kochani,

 

Piszemy te słowa będąc w stanie totalnego uniesienia emocjonalnego.

Dzisiaj przed Sądem Apelacyjnym w Warszawie ( Sygn. VI ACa 822/18) zapadł prawomocny wyrok dot. zespołu De Mono, a ściślej mówiąc jego nazwy.

Sąd Apelacyjny w Warszawie, przesądził, iż wyłączne prawo do posługiwania się nazwą De Mono w prowadzonej działalności artystycznej przysługuje Andrzejowi Krzywemu i Piotrowi Kubiaczykowi. Po 12 latach postępowania sądowego, Sąd Apelacyjny przyznał nam rację, zakazując równocześnie Markowi Kościkiewiczowi używania oraz wykorzystywania nazwy „De Mono” dla utworzonego przez niego w 2008 r. drugiego zespołu o tej samej nazwie. Prawomocny zakaz dotyczy także wszelkich przyszłych projektów muzycznych Marka Kościkiewicza. Cieszymy się, że Sąd Apelacyjny docenił naszą ponad 30-letnią, nieprzerwaną działalność w zespole De Mono i potwierdził ostatecznie, że De Mono to MY!

 

Więcej szczegółów podamy Wam po pisemnym uzasadnieniu wyroku, który powinniśmy otrzymać niebawem.

 

De Mono

 

Andrzej Krzywy i Piotr Kubiaczyk