Nawigacja mobilna

56 Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki Opole 2019

11 Cze 2019

To już 56 festiwal w Opolu! W pierwszy dzień festiwalowy wystapi Varius Manx i Kasia Stankiewicz. 

Podczas koncertu galowego „Od Opola do Opola” zaprezentowane będą najważniejsze wydarzenia muzyczne, koncerty telewizyjne, jubileusze obecności na scenie, pokazane zostaną też wyjątkowe wydawnictwa muzyczne. Koncert w stylu Komedy stand up, znanym z rozdania Oscarów, poprowadzi Tomasz Kammel. W swoich wejściach konferansjerskich, przypomni najważniejsze wydarzenia mijającego roku. Z kolei Marek Sierocki, w swoim dynamicznym stylu podsumuje w krótkich felietonach okres od Opola 2018 do Opola 2019.

 

Zapraszamy: piątek 14 czerwca godzina 20:15

 

 

Kochani,

 

Piszemy te słowa będąc w stanie totalnego uniesienia emocjonalnego.

Dzisiaj przed Sądem Apelacyjnym w Warszawie ( Sygn. VI ACa 822/18) zapadł prawomocny wyrok dot. zespołu De Mono, a ściślej mówiąc jego nazwy.

Sąd Apelacyjny w Warszawie, przesądził, iż wyłączne prawo do posługiwania się nazwą De Mono w prowadzonej działalności artystycznej przysługuje Andrzejowi Krzywemu i Piotrowi Kubiaczykowi. Po 12 latach postępowania sądowego, Sąd Apelacyjny przyznał nam rację, zakazując równocześnie Markowi Kościkiewiczowi używania oraz wykorzystywania nazwy „De Mono” dla utworzonego przez niego w 2008 r. drugiego zespołu o tej samej nazwie. Prawomocny zakaz dotyczy także wszelkich przyszłych projektów muzycznych Marka Kościkiewicza. Cieszymy się, że Sąd Apelacyjny docenił naszą ponad 30-letnią, nieprzerwaną działalność w zespole De Mono i potwierdził ostatecznie, że De Mono to MY!

 

Więcej szczegółów podamy Wam po pisemnym uzasadnieniu wyroku, który powinniśmy otrzymać niebawem.

 

De Mono

 

Andrzej Krzywy i Piotr Kubiaczyk