Nawigacja mobilna

„Idiota w koronie”- De Mono nagrało koronawirus song!

27 mar 2020

Zespół De Mono z Andrzejem Krzywym na czele przyłączył się do akcji #zostańwdomu w zabawnym i „demonowym” stylu. Zespół wystosował muzyczny apel, dając „instrukcję” jak radzić sobie w dobie kwarantanny.

Obecna sytuacja w kraju pokrzyżowała plany również zespołowi,  który był w takcie prac nad nową płytą De Mono „OsieckY” opartą, jak sam tytuł wskazuje, na twórczości Agnieszki Osieckiej. „Koronawirus, przerywając nam pracę nad płytą i demolując nasz kalendarz koncertowy, wypowiedział nam wojnę!”- komentuje zespół. „Otrząsnęliśmy się po pierwszym szoku i walczymy! Wszystkich Was namawiamy do tego samego!”

Zespół pracując nad materiałem do nowej płyty, postawił rzecz jasna na swobodną i zabawną przeróbkę piosenki autorstwa Agnieszki Osieckiej oraz Seweryna Krajewskiego „ Chodzi o to, żeby nie być idiotą”. Tytuł piosenki „Idiota w koronie” jest dość przewrotny, ale dający do myślenia, bo chyba jednak nie o taką koronę dosłownie chodzi 😊.  „ Krótko z pieskiem na spacery, trzymaj dystans do cholery! – apeluje w piosence Andrzej Krzywy.

Każdy z muzyków nagrał swoją partię w domu, komórki zaś zastąpiły profesjonalne kamery, bo tego wymagała sytuacja. Efekt pracy zespołu De Mono możecie zobaczyć na kanale You Tube zespołu: https://youtu.be/CJg_6yfgc1M .  Premiera piosenki  27 marca o godz. 18.00.

Projekt nie odbyłby się, gdyby nie wsparcie takich ludzi jak Agata Passent, Seweryn Krajewski, Piotr Kruszczyński oraz „Jimi” Hubert Zieliński – podkreśla De Mono.