Nawigacja mobilna

„23000 DNI” KOMBII SINGIEL Z PŁYTY „KOMBII 5”

08 sty 2022

Zespól KOMBII nie pierwszy raz zaskakuje tytułem swojej piosenki, który tym razem zmusza nas w myślach do przeliczania dni na lata!  „23000 Dni”…co kryje się za tak tajemniczą nazwą singla?

„23000 Dni” to tytuł pochodzący z krążka „KOMBII 5”, który premierę miał 3 września 2021 roku. Na płycie pojawiło się 11 utworów oraz niespodzianka pod postacią czterech dodatkowych- bonusowych piosenek. Płyta doczekała się do tej pory klipów do 4 utworów: „Przetrwamy” „Ochronię nas”, „Miłość znajdzie nas” oraz „Białe święta”.

Co właściwie kryje się za tytułem „23000 Dni”?

To kolejny singiel z płyty KOMBII 5…

Utwór jest bardzo charakterystyczny, bo mieszający elementy muzyki country z elektroniką, pierwszy raz dokonaliśmy takiego mixu, jesteśmy bardzo ciekawi waszej reakcji na takie niecodzienne połączenie!!! Tekst i przesłanie tej piosenki jest oczywiste, a mianowicie… Żyć trzeba tą chwilą, która trwa i wykorzystać najlepiej czas, jaki jest nam dany, bo nie mamy przecież innego!!! 23000 dni to ponad 60 lat i poniekąd śpiewamy o sobie, o zdarzeniach z naszego życia. Nie jest to próba jakiegoś podsumowania, bardziej refleksja, że jesteśmy częścią wielkiego koła czasu, które się wciąż kręci, a historia się powtarza”- odpowiada Grzegorz Skawiński.  Niewątpliwie „23000 Dni” to piosenka, która powoduje, że zastanawiamy się, czy to, co w życiu robimy miało i ma sens, czy postanie po nas jakiś ślad?

 

W pierwszej wersji zespół nadał piosence  tytuł „Bang Bang”, nawiązujący do słów, które pojawiają się w refrenie, czyli do odgłosu strzałów, bo życie wydaje się krótkie właśnie tak jak strzał z pistoletu. Autorem tekstu do singla jest Karolina Kozak, a muzykę stworzył Grzegorz Skawiński.

Utwór dostępny m.in. na kanale streamingowym Spotify: https://open.spotify.com/track/4KYHey6uycVfhK6i1UCbOA?si=30490eb32dc24421