Nawigacja mobilna

Varius Manx & Kasia Stankiewicz i Goście „25 Live”

10 sie 2016

Znakomity odbiór jubileuszowej trasy koncertowej oraz ogromny sukces na Festiwalu Opolskim 2016 stały się inspiracją do rejestracji koncertu zespołu Varius Manx wraz z Kasią Stankiewicz, który odbył się 21 lipca 2016 roku w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.

Piotr Stelmach, redaktor radiowej „trójki” powiedział: „koncert zespołu Varius Manx jest niczym dobry film… charyzmatyczni aktorzy, elektryzujący klimat, efektowne ujęcia i przede wszystkim znakomita ścieżka dźwiękowa”. I właśnie takie jest najnowsze wydawnictwo zespołu, które nosi tytuł „25 LIVE”.

Do udziału w tym wydarzeniu grupa zaprosiła wyjątkowych gości muzycznych, dzięki którym znane przeboje zespołu nabrały jeszcze więcej muzycznego smaku i niezwykłego kolorytu. W nagraniach wzięli udział:
Włodek Pawlik – pianista jazzowy, zdobywca nagrody Grammy za płytę „Night in Callisia”, który wspólnie z Kasią wykonał „Piosenkę Księżycową”
Mateusz Smoczyński – skrzypek jazzowy, lidera i założyciela Atom String Quartet, zdobywcę wielu prestiżowych nagród, który brawurowo zagrał m.in. w utworze „Najmniejsze Państwo Świata”
Robert Majewski – znakomity trębacz jazzowy, który zagrał przepiękne dźwięki w utworach „Orła Cień” i „Ruchome Piaski”
oraz
José Torres – kubański muzyk i wyśmienity perkusista, który dopełnił brzmienie zespołu na przeszkadzajkach i perkaszynach.

Premiera albumu „25 LIVE” zaplanowana jest na 21 października 2016 r. Na półkach ukażą się 2 albumy: pojedyncza płyta CD, która będzie swego rodzaju „The Best of…” zespołu uświetniająca jego 25 lecie oraz „De Luxe” – 2 płytowy album, który jest niebywałą gratką dla fanów. Znajdzie się na nim całość zarejestrowanego materiału, łącznie ponad 20 piosenek wraz zapowiedziami. Wyjątkowym bonusem na obu albumach będzie studyjna wersja premierowego utworu „Piątek”, które promuje oba wydawnictwa.