Nawigacja mobilna

Nowy singiel zespołu Varius Manx i Kasi Stankiewicz „PIĄTEK“

10 sie 2016

Przyjemny, lekki, pełen optymizmu i elegancki – tak muzycy z zespołu Varius Manx mówią o swojej nowej piosence zatytułowanej “Piątek“. Piosenka z szalenie ciekawą aranżacją i przejrzystym tekstem ma przenieść słuchacza w świat nieco inny niż codzienność.

Robert Janson komponując muzykę do „Piątku“ chciał uzyskać pewien rodzaj opowieści, a tekst jest dopełnieni tej formy. „Opowiada o znanej wszystkim tęsknocie za początkiem weekendu i nie chodzi w nim o to, że dni tygodnia poświęcone pracy są mniej ważne. Są bardziej skomplikowane, potrzebują opisów, list, map, ról do odegrania. Piątek i dwa kolejne dni zwalniają nas z obowiązku tych planów i choreografii i za to kochamy je na maxa” – mówi autor tekstu Jacek Szymkiewicz „Piątek“ jak sam tytuł wskazuje ma przynieść wytchnienie ulgę. To piosenka idealna na koniec lata“ – podsumowuje Kasia Stankiewicz. Do nowego singla powstał klip, w którym narratorem opowieści jest Kasia Stankiewicz. Jest to pierwszy animowany klip w historii zespołu Varius Manx.

Utwór będzie promował koncertowe wydawnictwo zespołu pt „25 live“, na którym singiel będzie wyjątkowym bonusem. Premiera Albumu zaplanowana jest na 21 października 2016 r. Na półkach ukażą się 2 albumy: pojedyncza płyta CD, która będzie swego rodzaju „The Best of…” zespołu uświetniająca jego 25 lecie oraz „De Luxe” – 2 płytowy album, który jest niebywałą gratką dla fanów. Znajdzie się na nim całość zarejestrowanego materiału, łącznie 19 piosenek wraz zapowiedziami.