Nawigacja mobilna

Dołączamy do akcji #zostanwdomu !!!

16 Mar 2020

Drodzy Fani!

Postanowiliśmy dołączyć do akcji #zostanwdomu. Nie jest to łatwa sytuacja zarówno dla artystów, jak i dla Was. Pamiętajcie, zdrowie jest najważniejsze! Ograniczcie w miarę możliwości kontakty z innymi! O przełożonych koncertach informować Was będziemy na bieżąco na naszym FB https://www.facebook.com/VariusManx/

Mamy nadzieję, że niedługo się zobaczymy na koncertach, bywajcie zdrowi! Do usłyszenia!

Kochani,

 

Piszemy te słowa będąc w stanie totalnego uniesienia emocjonalnego.

Dzisiaj przed Sądem Apelacyjnym w Warszawie ( Sygn. VI ACa 822/18) zapadł prawomocny wyrok dot. zespołu De Mono, a ściślej mówiąc jego nazwy.

Sąd Apelacyjny w Warszawie, przesądził, iż wyłączne prawo do posługiwania się nazwą De Mono w prowadzonej działalności artystycznej przysługuje Andrzejowi Krzywemu i Piotrowi Kubiaczykowi. Po 12 latach postępowania sądowego, Sąd Apelacyjny przyznał nam rację, zakazując równocześnie Markowi Kościkiewiczowi używania oraz wykorzystywania nazwy „De Mono” dla utworzonego przez niego w 2008 r. drugiego zespołu o tej samej nazwie. Prawomocny zakaz dotyczy także wszelkich przyszłych projektów muzycznych Marka Kościkiewicza. Cieszymy się, że Sąd Apelacyjny docenił naszą ponad 30-letnią, nieprzerwaną działalność w zespole De Mono i potwierdził ostatecznie, że De Mono to MY!

 

Więcej szczegółów podamy Wam po pisemnym uzasadnieniu wyroku, który powinniśmy otrzymać niebawem.

 

De Mono

 

Andrzej Krzywy i Piotr Kubiaczyk