Nawigacja mobilna

OŚWIADCZENIE J&J MUSICART

09 Lut 2020

Szanowni Państwo,

w związku z licznymi zapytaniami informujemy, że Agencja J&J Musicart nie przedłużyła umowy agencyjnej z Michałem Szpakiem, która wygasła z dniem 1 stycznia 2020 r. i nie zajmuje się już prowadzeniem Jego kariery artystycznej. Wszystkie zawarte przez nas umowy na występy Artysty w roku 2020 będą wykonane zgodnie z ich treścią, natomiast w sprawie kolejnych koncertów prosimy kontaktować się z nowym managementem Michała Szpaka. Jednocześnie pragniemy poinformować ich potencjalnych organizatorów, że w sprawie licencji na publiczne wykonania wszystkich utworów z albumów „Byle Być Sobą” oraz „Dreamer” w tym największych przebojów artysty takich jak m.in.  „Color Of Your Life”, „Jesteś Bohaterem”, „Byle Być Sobą” czy „Don’t Poison Your Heart” należy kontaktować się z firmą Jaguarec  Sp. z o.o. oraz Sony Music Publishing Poland Sp. z o.o., które są współwłaścicielami  praw autorskich do tego repertuaru. Nie dotyczy to koncertów, na które umowy zostały już zawarte z Agencją J&J Musicart, gdyż odpowiednie licencje na w/w utwory zapewnia J&J Musicart i tylko na koncerty organizowane przez J&J Musicart nie będą wymagane żadne dodatkowe opłaty z tego tytułu poza opłatą uiszczaną na rzecz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.

AGENCJA J&J Musicart

Kochani,

 

Piszemy te słowa będąc w stanie totalnego uniesienia emocjonalnego.

Dzisiaj przed Sądem Apelacyjnym w Warszawie ( Sygn. VI ACa 822/18) zapadł prawomocny wyrok dot. zespołu De Mono, a ściślej mówiąc jego nazwy.

Sąd Apelacyjny w Warszawie, przesądził, iż wyłączne prawo do posługiwania się nazwą De Mono w prowadzonej działalności artystycznej przysługuje Andrzejowi Krzywemu i Piotrowi Kubiaczykowi. Po 12 latach postępowania sądowego, Sąd Apelacyjny przyznał nam rację, zakazując równocześnie Markowi Kościkiewiczowi używania oraz wykorzystywania nazwy „De Mono” dla utworzonego przez niego w 2008 r. drugiego zespołu o tej samej nazwie. Prawomocny zakaz dotyczy także wszelkich przyszłych projektów muzycznych Marka Kościkiewicza. Cieszymy się, że Sąd Apelacyjny docenił naszą ponad 30-letnią, nieprzerwaną działalność w zespole De Mono i potwierdził ostatecznie, że De Mono to MY!

 

Więcej szczegółów podamy Wam po pisemnym uzasadnieniu wyroku, który powinniśmy otrzymać niebawem.

 

De Mono

 

Andrzej Krzywy i Piotr Kubiaczyk