Nawigacja mobilna

„Dreamer” na 1. miejscu Listy Sprzedaży OLIS

22 Wrz 2018

Zaledwie 2 tygodnie wystarczyły Michałowi Szpakowi, aby ponownie znaleźć się na szczycie Oficjalnej Listy Sprzedaży OLIS.

Album „Dreamer”, wydany 7. września, po raz kolejny udowadnia zarówno wybitny talent Artysty, jak i ogromną sympatię wobec jego twórczości. Pełne, aktualne notowanie OLIS dostępne jest pod adresem http://olis.onyx.pl/listy/index.asp?lang= , a album „Dreamer” dostępny jest w dystrybucji fizycznej i cyfrowej pod adresem https://michalszpak.lnk.to/Dreamer .

Kochani,

 

Piszemy te słowa będąc w stanie totalnego uniesienia emocjonalnego.

Dzisiaj przed Sądem Apelacyjnym w Warszawie ( Sygn. VI ACa 822/18) zapadł prawomocny wyrok dot. zespołu De Mono, a ściślej mówiąc jego nazwy.

Sąd Apelacyjny w Warszawie, przesądził, iż wyłączne prawo do posługiwania się nazwą De Mono w prowadzonej działalności artystycznej przysługuje Andrzejowi Krzywemu i Piotrowi Kubiaczykowi. Po 12 latach postępowania sądowego, Sąd Apelacyjny przyznał nam rację, zakazując równocześnie Markowi Kościkiewiczowi używania oraz wykorzystywania nazwy „De Mono” dla utworzonego przez niego w 2008 r. drugiego zespołu o tej samej nazwie. Prawomocny zakaz dotyczy także wszelkich przyszłych projektów muzycznych Marka Kościkiewicza. Cieszymy się, że Sąd Apelacyjny docenił naszą ponad 30-letnią, nieprzerwaną działalność w zespole De Mono i potwierdził ostatecznie, że De Mono to MY!

 

Więcej szczegółów podamy Wam po pisemnym uzasadnieniu wyroku, który powinniśmy otrzymać niebawem.

 

De Mono

 

Andrzej Krzywy i Piotr Kubiaczyk