Nawigacja mobilna

„Więcej”- nowy singiel już w sieci!

18 lis 2021

L.U.C., Bisz, Patrycja Markowska i Grzegorz Markowscy w najnowszym singlu „Więcej” międzynarodowej orkiestry Rebel Babel Ensemble.

RBE to orkiestra grająca dla pokoju i dialogu między narodami oraz gatunkami muzycznymi założona przez Łukasza L.U.C. Rostkowskiego w 2016 roku. Od tego czasu połączyła już ponad 11.000 muzyków z 16 krajów. Najnowszy singiel „Więcej” to trzecia piosenka z długodojrzewającej płyty Dialog 2. Utwór ten pojawi się także na płycie Patrycji Markowskiej, ale na teraz to przede wszystkim połączenie sił w celu kreowania dyskusji i refleksji na temat ekologii, kondycji naszej planety a także zmian społecznych wywołanych przez social media.

Utwór parafrazuje kultowe słowa „Chcemy być sobą”, które śpiewał Grzegorz Markowski w Perfect.W dobie hiperkonsumpcyjnej współczesności oraz izolowania się ludzi w zamknięte cyfrowe społeczności słowa te nabierają jeszcze mocniejszego znaczenia. Poprzez połączenie rożnych gatunków muzycznych, współpracę pozornie odległych od siebie muzycznie artystów Rebel Babel Ensemble podkreśla potrzebę wspólnego działania i pokazuje, że pozornie niekoniecznie bliskie sobie światy – potrafią się przenikać, zachwycać wzajemnie i uzupełniać budując nową, ale już wspólną wartość.

L.U.C już od nagranego w 2006 roku z Rahimem albumu Homoxymoronomatura zwraca uwagę na problemy ekologiczne i dewastację natury. Najnowszy album Rebel Babel Ensemble DIALOG 2 będzie mocno skupiał się na tej tematyce. Teledysk zrealizowany na złomowisku jest także opowieścią o pochłaniających także samych artystów mediach społecznościowych, które za wszelką cenę próbują pozyskać naszą uwagę.

Music: L.U.C. & Rebel Babel Ensemble

Lyrics:  L.U.C. & BISZ Feat. Patrycja Markowska, Grzegorz Markowski

Director:  L.U.C. Production – Natalia Podsiadła

Executive Producer: L.U.C. Dance – Dominika Gryz

DOP: Aleksander Pieniążek, i Mateusz Gzel

Location: F.U.H. Holdmar Sławomir Szymański

Edit: Denis Grzechnik