Nawigacja mobilna

Pierwszy w historii polskiej muzyki diament w muzyce Reggaeton/Latin!

14 gru 2023

Pierwszy w historii polskiej muzyki diament w muzyce Reggaeton/Latin!

Singiel „BROKAT”

Marcin „Czersky” Czerwiński- wokalista, producent i kompozytor otrzymał Diamentową Płytę za singiel „Brokat”. Już dziś utwór na kanale YouTube ma ponad 40 mln. odtworzeń.
Do tej prestiżowej nagrody przyznawanej przez Związek Producentów Audio Video dołożył też potrójną i poczwórną platynę wręczoną na scenie przez Paulinę Sawicką z SayHi. Wyjątkowość wyniku podkreśla fakt, że to pierwszy w historii polskiej muzyki diament w muzyce Reggaeton/Latin. Nagrodę wręczyli dyrektor zarządzający ZPAV Bogdan Pluta i Paweł Wiszniewski.
Na uroczystości wręczania nagród pojawiło się wielu przyjaciół Marcina Czerwińskiego, którzy tego dnia wspierali wokalistę. Występ Czerskiego oklaskiwali między innymi Magda Bereda, Sonia Maselik, tiktokerzy Sebastian Kowalczyk, Ciapur, oraz znany z „Love Island Polska” Paweł Tyburski. Tego dnia Marcin obchodził też swoje urodziny, dla którego niespodzianką był tort i odśpiewane sto lat.

Marcin od najmłodszych lat jest związany ze światem muzycznym. Swoją karierę rozpoczął w 2013 roku od uczestnictwa w znanym talent show „Must be the music”. Artysta znany z anteny radia RMF MAXX, Eska, Radia WAWA, a także telewizji muzycznych jak 4FunTv, Eska TV czy NutaTV. Był także jurorem w telewizyjnym „ALL TOGETHER NOW – śpiewajmy razem” w towarzystwie gwiazd polskiej sceny muzycznej.
Marcin Czerwiński wkłada ogrom pracy, która ma na celu przybliżenie polskiej publiczności muzykę Reggaeton/Latin, Urban czy afro-pop.