Nawigacja mobilna

Patrycja Markowska i Robert Gawliński „Aż do rana”

17 sie 2022

Dwie hippisowskie dusze i piosenka, której słuchać się chce „Aż do rana”!!!

„Aż do rana” to piosenka pochodząca z ostatniego albumu Patrycji Markowskiej „Wilczy Pęd”. W wersji płytowej utwór jest balladą zaaranżowaną z kwartetem smyczkowym, ale piosenka doczekała się właśnie swojej radiowej wersji oraz oryginalnego klipu. Słyszymy niezwykle melodyjny refren, romantyczny tekst autorstwa Partycji i Roberta i jedne z najbardziej  charakterystycznych wokali na polskiej scenie muzycznej.

Skąd pomysł na ten duet?

Mój kochany Lennon (tak nazywam Roberta), zadzwonił do mnie i zapytał, czy chcę jego kawałek na nową płytę. Jestem jego wielką fanką, więc na początku wręcz wstydziłam się z nim rozmawiać (śmiech), ale bardzo szybko przełamaliśmy lody. Zaproponowałam Robertowi, abyśmy razem napisali tekst i razem zaśpiewali. Uwielbiam takie bezpretensjonalne, ponadczasowe utwory bez napinki, a ten duet to spełnienie mojego skrytego marzenia! – komentuje Patrycja.

 

Patrycja miała okazję nie raz stanąć z Robertem na scenie, ale artyści spotykają się też poza nią. Z takich właśnie spotkań powstał materiał do liryc video.

Producentami muzycznymi piosenki na płycie jest Mariusz Obijalski i Maciej Wasio, którzy nadali jej balladowy, beatles-owski charakter. Wersję radiową stworzył Marcin Limek i zdecydowanie  różni się ona od oryginalnej wersji. Jest folkowo, letnio i hippisowsko. Autorem muzyki jest Robert Gawliński i Mariusz Obijalski.

 

 

ZOBACZ KLIP!