Nawigacja mobilna

Zespół Varius Manx z Kasią Stankiewicz ambasadorami akcji „Bijemy Zielony Rekord Polski”

25 kwi 2019

Tak, przyłączyliśmy sie do szczytnej akcji: bijemy Zielony Rekord Polski!

To poważne wyzwanie!  W obliczu zagrożenia smogiem wszyscy jesteśmy przecież równi, więc kochani przyłączcie sie też do nas 💪

Już 26 kwietnia – niezależnie skąd jesteś.

W zeszłym roku dzięki akcji zasadzono 10 921 roślin. 

Jeśli chcesz  dołaczyć do akcji możesz zgłosić swoją roślinę do Rekordu: www.zielonyrekord.pl

🌱 IDEA BICIA REKORDU 🌱

Bijemy rekord w nowych nasadzeniach roślin. Tlen to podstawa wszelkich procesów życiowych. Ogromnie ważne jest, jakim powietrzem oddychamy na co dzień. W miastach jego jakość jest coraz gorsza. Tym samym spada nasza produktywność, kreatywność, mamy gorsze samopoczucie. Dlatego chcemy razem z Wami zasadzić w jeden dzień kilkanaście tysięcy nowych roślin i tym samym zwrócić uwagę na potrzebę większej ilości zieleni w miastach i najbliższym otoczeniu.

🌱 CZAS 🌱

Na pobicie rekordu jest tylko 24 godziny! Zaczynamy w piątek 26.04.2019 r. o godzinie 00:00 i kończymy w tego samego dnia o 23:59. 

🌱 MIEJSCE 🌱

Wydarzenie dotyczy całej Polski – małych miejscowości i dużych miast. W tym roku nasadzenia grupowe będą m.in. we Wrocławiu, Kaliszu, Namysłowie, Gnieźnie, ale Wy możecie posadzić drzewko, kwiat, inną roślinę w swoim miejscu, niezależnie, gdzie jesteście.

🌱 REALIZACJA 🌱

Bicie rekordu będzie się składało z dwóch połączonych części: nasadzeń grupowych w wybranych lokalizacjach w największych miastach oraz nasadzeń indywidualnych. Szczególnie zachęcamy Was do udziału w nasadzeniach indywidualnych, które można zrobić we własnym ogródku, domu czy mieszkaniu!

🌱 Nasadzenia indywidualne 🌱

Wystarczy, że:
1. Zakupisz nową roślinę do swojego domu, mieszkania lub ogrodu
2. Posadzisz ją w dniu 26 kwietnia 2019 r.
3. Wyślesz do nas zdjęcie nowej rośliny. Aby Twój wkład został doliczony do Zielonego Rekordu, wystarczy, że zrobisz zdjęcie miejsca, w którym będzie posadzona roślina przed sadzeniem i zdjęcie już posadzonej przez Ciebie rośliny, czyli łącznie minimum dwa zdjęcia. Może to być także pusta doniczka na parapecie „przed” i roślina w tej doniczce – „po”!

Szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy (dostępny wyłącznie 26.04): www.zielonyrekord.pl

Każdy uczestnik biorący udział w biciu rekordu otrzyma certyfikat potwierdzający! To powód do dumy!

@Dotlenieni.org