Nawigacja mobilna

Varius Manx i Kasia Stankiewicz w „Szansie na sukces”

01 Gru 2019

W kolejnym odcinku „Szansy na sukces” zasiedli członkowie zespołu Varius Manx z Robertem Jansonem i Kasią Stankiewicz na czele.

Warto przypomnieć, że Kasia została wokalistką zespołu po udziale w „Szansie na sukces” w 1995 r. To był początek jej niezwykle udanej kariery muzycznej.

Uczestnicy śpiewali tym razem pamiętne przeboje grupy Varius Manx, jak i również piosenki z najnowszej płyty „ENT”. Usłyszeliśmy takie hity, jak: „Zanim zrozumiesz”, czy „Orła cień”, czy „Kot bez ogona”.

Najlepsza okazała się Daria Opałka. Gratulujemy!

Kochani,

 

Piszemy te słowa będąc w stanie totalnego uniesienia emocjonalnego.

Dzisiaj przed Sądem Apelacyjnym w Warszawie ( Sygn. VI ACa 822/18) zapadł prawomocny wyrok dot. zespołu De Mono, a ściślej mówiąc jego nazwy.

Sąd Apelacyjny w Warszawie, przesądził, iż wyłączne prawo do posługiwania się nazwą De Mono w prowadzonej działalności artystycznej przysługuje Andrzejowi Krzywemu i Piotrowi Kubiaczykowi. Po 12 latach postępowania sądowego, Sąd Apelacyjny przyznał nam rację, zakazując równocześnie Markowi Kościkiewiczowi używania oraz wykorzystywania nazwy „De Mono” dla utworzonego przez niego w 2008 r. drugiego zespołu o tej samej nazwie. Prawomocny zakaz dotyczy także wszelkich przyszłych projektów muzycznych Marka Kościkiewicza. Cieszymy się, że Sąd Apelacyjny docenił naszą ponad 30-letnią, nieprzerwaną działalność w zespole De Mono i potwierdził ostatecznie, że De Mono to MY!

 

Więcej szczegółów podamy Wam po pisemnym uzasadnieniu wyroku, który powinniśmy otrzymać niebawem.

 

De Mono

 

Andrzej Krzywy i Piotr Kubiaczyk