Nawigacja mobilna

Platynowa płyta za Singiel „Kot bez ogona”

12 Sty 2019

Wręczenie platynowej płyty za singiel „Kot bez ogona” Varius Manx i Kasi Stankiewicz miało miejsce w warszawskiej Stodole 12 stycznia.

Tysiące odtworzeń utworu „Kot bez ogona” w stacjach radiowych, Miliony wyświetleń na YouTube,  i setki ludzi na każdym koncercie- tak wyglądał dla zespołu wyjątkowo udany sezon 2018.  Najnowszy album o nazwie „ENT” miał premierę 13 kwietnia, a 22 czerwca jedna z najlepiej przyjętych piosenek tego roku – „Kot bez ogona”. Utwór został odtworzony ponad 14 milionów razy na YouTube i był nadawany przez niezliczone stacje radiowe w całej Polsce. Takie zainteresowanie spowodowało, że 5 grudnia ZPAV ogłosił „Kota bez ogona” platynową singlem. Dziękujemy wszystkim fanom, którzy wspierają zespół, radiowcom, dziennikarzom i wszystkim tym, którzy przyłożyli się do tego sukcesu.

Kochani,

 

Piszemy te słowa będąc w stanie totalnego uniesienia emocjonalnego.

Dzisiaj przed Sądem Apelacyjnym w Warszawie ( Sygn. VI ACa 822/18) zapadł prawomocny wyrok dot. zespołu De Mono, a ściślej mówiąc jego nazwy.

Sąd Apelacyjny w Warszawie, przesądził, iż wyłączne prawo do posługiwania się nazwą De Mono w prowadzonej działalności artystycznej przysługuje Andrzejowi Krzywemu i Piotrowi Kubiaczykowi. Po 12 latach postępowania sądowego, Sąd Apelacyjny przyznał nam rację, zakazując równocześnie Markowi Kościkiewiczowi używania oraz wykorzystywania nazwy „De Mono” dla utworzonego przez niego w 2008 r. drugiego zespołu o tej samej nazwie. Prawomocny zakaz dotyczy także wszelkich przyszłych projektów muzycznych Marka Kościkiewicza. Cieszymy się, że Sąd Apelacyjny docenił naszą ponad 30-letnią, nieprzerwaną działalność w zespole De Mono i potwierdził ostatecznie, że De Mono to MY!

 

Więcej szczegółów podamy Wam po pisemnym uzasadnieniu wyroku, który powinniśmy otrzymać niebawem.

 

De Mono

 

Andrzej Krzywy i Piotr Kubiaczyk