Nawigacja mobilna

Nowy teledysk do utworu „Śliwkowy deszcz” z płyty „Ent”

24 Kwi 2019

„Śliwkowy deszcz” to kolejny singiel promujący album ENT.

24 kwietnia ukazał się teledysk właśnie do tego utworu w reżyserii Olgi Czyżykiewicz. Z pewnością artystyczna forma ruchu Kasi Stankiewicz, jaka ma miejsce w klipie, będzie nie lada zaskoczeniem dla wielu fanów zespołu.

Jak powstawała kompozycja Śliwkowy deszcz, mieliśmy w kraju śliwkowy urodzaj, a zatem…do przetworów” – komentuje przewrotnie Robert Janson. „To lekki, melodyjny, z przekazem miłości w tekście utwór, który skradł sera wielu słuchaczom” .

Śliwkowy deszcz” jest piosenką o takim miłym stanie ciała i świadomości, kiedy zostawiając oko na chwilę śmieci rzeczywistości, możesz patrzeć w słońce, a ono nie razi” – dodaje Kasia Stankiewicz.

Nowy teledysk to jedna z wielu niespodzianek jaką zespół przygotował z okazji tegorocznych obchodów 30 – lecie Varius Manx. Niedługo kolejne odsłony…bądźcie czujni!

 

link do teledysku: https://www.youtube.com/watch?v=U6IwGxVaOpc&feature=youtu.be

 

Kochani,

 

Piszemy te słowa będąc w stanie totalnego uniesienia emocjonalnego.

Dzisiaj przed Sądem Apelacyjnym w Warszawie ( Sygn. VI ACa 822/18) zapadł prawomocny wyrok dot. zespołu De Mono, a ściślej mówiąc jego nazwy.

Sąd Apelacyjny w Warszawie, przesądził, iż wyłączne prawo do posługiwania się nazwą De Mono w prowadzonej działalności artystycznej przysługuje Andrzejowi Krzywemu i Piotrowi Kubiaczykowi. Po 12 latach postępowania sądowego, Sąd Apelacyjny przyznał nam rację, zakazując równocześnie Markowi Kościkiewiczowi używania oraz wykorzystywania nazwy „De Mono” dla utworzonego przez niego w 2008 r. drugiego zespołu o tej samej nazwie. Prawomocny zakaz dotyczy także wszelkich przyszłych projektów muzycznych Marka Kościkiewicza. Cieszymy się, że Sąd Apelacyjny docenił naszą ponad 30-letnią, nieprzerwaną działalność w zespole De Mono i potwierdził ostatecznie, że De Mono to MY!

 

Więcej szczegółów podamy Wam po pisemnym uzasadnieniu wyroku, który powinniśmy otrzymać niebawem.

 

De Mono

 

Andrzej Krzywy i Piotr Kubiaczyk