Nawigacja mobilna

„Lawina” premiera na Sylwestrze z Dwójką

31 gru 2023

Najnowszy Singiel Staszka Karpiela – Bułecki. Od lawiny ludzi po spokój górskich szczytów.

„Staszek z Gór” czyli Staszek Karpiel – Bułecka to postać związana z Zakopanem. Pasjonat górskich przygód, zimowych sportów, muzyki i kultury góralskiej. Jego twórczość odzwierciedla miłość do gór i pragnienie dzielenia się tą pasją z innymi. Artysta z dumą ogłasza premierę swojego najnowszego singla p.t „Lawina”. To niecodzienne połączenie tradycji góralskiej z elektroniką, które przenosi słuchacza w uroki Zakopanego.

„Lawina” to nie tylko piosenka, to opowieść o mieście, w którym artysta się urodził i wciąż mieszka. To hołd dla tradycji góralskiej, ale także spojrzenie na współczesność, w której życie przypomina dynamiczną „lawinę” różnych doznań. Piosenka opowiada o przeżywaniu codziennego, zakopiańaskiego życia: lawiny ludzi przetaczającej się corocznie przez miasto poprzez problem z odpadami ale też o lawinie szczęścia, jaką ludzie doświadczają, korzystając z uroków tego wyjątkowego miejsca poprzez problem z odpadami

„Lawina” jest singlem zapowiadającym album artysty, który ma się ukazać w 2024 roku. Piosenka powstała we współpracy Arka Kopery i Huberta Gasiula, którzy współpracowali z takim artystami jak Dawidem Podsiadło, Wilki, Beatą Kozidrak, Darią Zawiałow, Krzysztofem Zalewskim, sanah, Mrozu, Kasią Lins, Anią Karwan i wieloma innymi.

Utwór dostępny