Nawigacja mobilna

Premiera płyty „Dreamer”

22 Wrz 2018

Niemal 3 lata kazał swoim fanom czekać na kolejny długogrający krążek Michał Szpak. Przez ten czas artysta jednak nie próżnował i wciąż zaskakiwał rzesze sympatyków kolejnymi ekscytującymi aktywnościami. 7. Września 2018 roku na półkach sklepowych i w dystrybucji cyfrowej znalazł się drugi album Michała Szpaka – „Dreamer”.

Nowy album jest zróżnicowany – od mocnych rockowych brzmień po nastrojowe ballady. Brzmi świeżo i nowocześnie, jednocześnie nawiązuje do dobrych tradycji muzycznych, a to stanowi dodatkowy walor. Sam artysta, obdarzony mocnym rockowym głosem, momentami wręcz zaskakuje subtelną interpretacją wokalną, jak choćby w utworze „Let Me Dream”. „Dreamer” to album bardzo dojrzały muzycznie, okraszony „żywym” graniem. Mimo iż poszczególne piosenki zahaczają o różne gatunki stylistyczne, płyta jest spójna i stanowi dojrzałą muzycznie całość.

Poprzedni album Michała Szpaka spotkał się z rewelacyjnym przyjęciem, uzyskał status Platynowej Płyty, a utwór „Color Of Your Life” stał się diamentowym singlem. Twórcy i producenci, którzy stoją za sukcesem albumu „Byle Być Sobą” – Sławomir Sokołowski i Aldona Dąbrowska – tworzyli i wyprodukowali również najnowszy album „Dreamer”, w nagraniu którego wzięło udział łącznie 19 muzyków.
Płyta dostępna jest również w wersji specjalnej, z zupełnie nową okładką, zmienioną oprawą graficzną oraz dodatkowymi utworami w wersjach live!

Tracklista:
1. Dreamer (Thanks To You My Friends)
2. King Of The Season
3. Blue Moon
4. Don’t Poison Your Heart
5. Rainbow
6. Sweet Cherry
7. Let Me Dream
8. Stronger
9. Way To The Stars
10. Dreamer (Thanks To You My Friends) (Special Version)
11. Blue Moon (House Version)
12. Together (Instrumental Version)

Tracklista Special Edition:
1. Don’t Poison Your Heart
2. King Of The Season
3. Dreamer (Thanks To You My Friends)
4. Rainbow
5. Sweet Cherry
6. Let Me Dream
7. Stronger
8. Way To The Stars
9. Blue Moon
10. Ostatni zakręt (Concert Version)
11. Real Hero (Concert Version)
12. Byle być sobą (Concert Version)
13. Color Of Your Life (Concert Version)
14. Upaść ale wstać (Concert Version)
15. Rosanna (Concert Version)
16. Together (Instrumental Version)

Album dostępny w sprzedaży fizycznej oraz streamingu – https://michalszpak.lnk.to/Dreamer

Kochani,

 

Piszemy te słowa będąc w stanie totalnego uniesienia emocjonalnego.

Dzisiaj przed Sądem Apelacyjnym w Warszawie ( Sygn. VI ACa 822/18) zapadł prawomocny wyrok dot. zespołu De Mono, a ściślej mówiąc jego nazwy.

Sąd Apelacyjny w Warszawie, przesądził, iż wyłączne prawo do posługiwania się nazwą De Mono w prowadzonej działalności artystycznej przysługuje Andrzejowi Krzywemu i Piotrowi Kubiaczykowi. Po 12 latach postępowania sądowego, Sąd Apelacyjny przyznał nam rację, zakazując równocześnie Markowi Kościkiewiczowi używania oraz wykorzystywania nazwy „De Mono” dla utworzonego przez niego w 2008 r. drugiego zespołu o tej samej nazwie. Prawomocny zakaz dotyczy także wszelkich przyszłych projektów muzycznych Marka Kościkiewicza. Cieszymy się, że Sąd Apelacyjny docenił naszą ponad 30-letnią, nieprzerwaną działalność w zespole De Mono i potwierdził ostatecznie, że De Mono to MY!

 

Więcej szczegółów podamy Wam po pisemnym uzasadnieniu wyroku, który powinniśmy otrzymać niebawem.

 

De Mono

 

Andrzej Krzywy i Piotr Kubiaczyk