Nawigacja mobilna

Michał Szpak & Disney, czyli Magia Muzyki

09 Maj 2019

17 maja Michał Szpak zaśpiewa na wyjątkowym koncercie „Disney magia muzyki” w Tauron Arena Kraków! 

Król Lew, Vaiana: skarb oceanu, Kraina Lodu, Mała Syrenka czy Aladyn – to tylko część tytułów bajek, z których muzykę będzie można usłyszeć 17 maja w TAURON Arena Kraków w ramach 12. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie.

Podczas Koncertu Disneya Michał pojawi sie w doborowym towarzystwie:  Natalii Nykiel,  Katarzyny Łaski i Marcia Jajkewicza.

Początek festiwalowego weekendu rozpocznie sie właśnie tym spektakularnym wydarzeniem. W piątkowy wieczór,towrzyszyć Artstom będzie FMF Youth Orchestra – zespół złożony z wybitnie utalentowanych uczniów krakowskich szkół muzycznych, założony pięć lat temu specjalnie na potrzeby festiwalu. Po raz pierwszy młodzi muzycy zagrają dla tak dużej publiczności i w aż tak poważnej produkcji, z artystami z najwyższej półki.  Muzyków poprowadzą Monika Bachowska – występująca z zespołem od początku jego istnienia – i amerykański dyrygent fińskiego pochodzenia, Erik Ochsner.

 

Kochani,

 

Piszemy te słowa będąc w stanie totalnego uniesienia emocjonalnego.

Dzisiaj przed Sądem Apelacyjnym w Warszawie ( Sygn. VI ACa 822/18) zapadł prawomocny wyrok dot. zespołu De Mono, a ściślej mówiąc jego nazwy.

Sąd Apelacyjny w Warszawie, przesądził, iż wyłączne prawo do posługiwania się nazwą De Mono w prowadzonej działalności artystycznej przysługuje Andrzejowi Krzywemu i Piotrowi Kubiaczykowi. Po 12 latach postępowania sądowego, Sąd Apelacyjny przyznał nam rację, zakazując równocześnie Markowi Kościkiewiczowi używania oraz wykorzystywania nazwy „De Mono” dla utworzonego przez niego w 2008 r. drugiego zespołu o tej samej nazwie. Prawomocny zakaz dotyczy także wszelkich przyszłych projektów muzycznych Marka Kościkiewicza. Cieszymy się, że Sąd Apelacyjny docenił naszą ponad 30-letnią, nieprzerwaną działalność w zespole De Mono i potwierdził ostatecznie, że De Mono to MY!

 

Więcej szczegółów podamy Wam po pisemnym uzasadnieniu wyroku, który powinniśmy otrzymać niebawem.

 

De Mono

 

Andrzej Krzywy i Piotr Kubiaczyk