Nawigacja mobilna

To już 25 lat! Pasja & Życie

31 maj 2019

Od zawsze artysta estradowy, kiedyś prezenter w lokalnym radiu, a dzisiaj bardzo popularny wykonawca wielu znanych i lubianych przebojów. Oto Stachursky, Jacek Stachursky!!!  W tym roku obchodzi swoje 25-lecie pracy artystycznej!

 

Droga artystyczna Jacka Stachursky’ego była żmudna, nierzadko wyboista, z wieloma niespodziewanymi zakrętami. Wokalista zadebiutował w 1994 roku albumem „Taki jestem”, wtedy jego kariera zaczęła się dynamicznie rozwijać. Kolejne płyty pokrywały się złotem oraz platyną, a utwory podbijały listy przebojów. Na osi czasu można by zapisać wiele sukcesów min Płyta Finał połączona z wielką trasą koncertowa (2002) czy Słowik Publiczności na 43. Festiwalu w Sopocie (2006). W 2009 roku wydał wartą wspomnienia płytę „2009”, która znacząco odbiegała od jego wcześniejszych muzycznych dokonań, reprezentując nową elektroniczną stylistykę. To artysta, który nie boi się nowych muzycznych wyzwań, czego kolejnym dowodem jest wydany w kwietniu tego roku singiel z pogranicza muzyki transowej „Doskozzza”- niebywały hit Internetu! Utwór jest zapowiedzią nowego albumu, który ukaże się we wrześniu tego roku „2K19”. Będzie to trzecia część tryptyku 99/09/19, z którego pochodzą takie różnorodne utwory jak „Gdy zapłaczesz” i „Zostańmy Razem”, „Dosko”, czy „Jam Jest 444”. 

Motto, które niezmiennie towarzyszy mu w jego drodze estradowej to „Potężna wichura, łamiąc ogromne drzewa, trzciną zaledwie tylko mocno kołysze.” 

Z okazji 25-lecia działalności estradowej Jacek Stachursky przygotowuje wyjątkowy program artystyczny:  „Jacek Stachursky – 25 LAT Live, Stand up & Show” , będący podsumowaniem jego dotychczasowej drogi artystycznej.

 „Pracuję nad skromnym, eklektycznym i kameralnym programem estradowym , zaskakującym w swojej radosnej konwencji i ukazującym przekrojowo moje 25 lat na scenie w formacie, który do tej pory zarezerwowany był dla artystów z pogranicza stand-up’u i kabaretu.”- podsumowuje Jacek Stachursky. Artysta chce się podzielić z fanami najciekawszymi wspomnieniami z różnych koncertów, zakulisowych historii, a wszystko z dużą dawką humoru. Nie zabraknie również anegdot z życia prywatnego, czego artysta nie robi na co dzień. Wokalista chce, żeby widowisko było przepełnione radością, muzyką i potężną dawką witalnej energii. Każdy, kto był na koncercie Jacka Stachursky’ego wie, że to prawdziwy showman!

Wisienką na torcie będzie przedsięwzięcie muzyczne planowane na rok 2020, ale o tym na poinformujemy niebawem…..