Nawigacja mobilna

Jacek Stachursky wraca z singlem i znowu zaskakuje!

11 lut 2021

Tym razem brzmi jak… Chris Rea!  

Po psychodeliczno-trance’owych wyczynach na „2k19” Jacek Stachursky powraca na Walentynki z singlem zwiastujący nowy projekt. I znowu zaskakuje. Artysta tym razem odświeża swoje wrażliwe oblicze i śpiewa po polsku soul… brzmi jak Chris Rea!

Po sensacyjnym Doskozzza Tour 2K19 zapadła cisza – wszak cały świat zmuszony był się zatrzymać. Dlatego kurz tamtej trasy, napędzanej energią Wielkiego Etyzera, jeszcze na dobre nie opadł. Mimo tego Jacek Stachursky przypomina o sobie i znowu robi to w zaskakujący sposób! Kilkanaście dni po swoich 55. urodzinach i po zaprezentowaniu na Instagramie enigmatycznego projektu Stachursky Sun Energy, wokalista wypuszcza nowy utwór. Utwór, w którym znowu wykonuje wielką woltę stylistyczną. I to taką, że wielu fanów muzyki autora „Dosko” po raz kolejny może dostać szoku.

„Światło i Miłość naznaczają moją Duszę” – pisze Jacek Stachursky o sobie. Tak się składa, że w przypadku jego nowego singla to drugi człon tych składowych odcisnął większe piętno. Nie ma się, czemu dziwić – piosenka ma premierę w Walentynki 2021. Jej tytuł to „Uwierz mi (to nie koniec)” – kawałek, choć z polskim tekstem, jest tak naprawdę coverem popularnego utworu „Fool (If You Think It’s Over)”, którego autorem jest… Chris Rea!

Ta miłosna piosenka w stylu tzw. Memphis soulu to nie tylko prezent dla publiczności z okazji Święta Zakochanych, ale i zwiastun większego projektu. Po ostatnich singlach (jak „Moja krew”) oraz odważnych eksperymentach elektronicznych, jakimi wypełniony był jego ostatni album „2k19” – zamykający tryptyk psychodelicznych płyt wydawanych co 10 lat (poprzednie to „1999” i „2009”), artysta zamierza dla odmiany odsłonić tę bardziej wrażliwą stronę swojego oblicza.

Ponad dwie dekady temu – jeszcze w XX wieku – pojawił się w moim sercu utwór, który od tego momentu na trwałe wpisał się w osobisty kanon inspiracji muzycznych. Piękna kompozycja i moja, polska adaptacja tekstu, to kolejna odsłona wyzwania fonograficznego zwanego MOJE UKOCHANE COVERY, którego efekty będziecie mogli już ocenić niebawem. A póki co, prezentuję Wam kolejną odsłonę mojej inspiracji i pasji życiowej – tak mówi o nowym utworze sam Jacek Stachursky. – To Muzyka spod znaku Słońca i Miłości. I wierzcie mi, Moi Drodzy… To naprawdę jeszcze nie koniec dodaje artysta.

Zapraszamy do sprawdzenia utworu „Uwierz mi (to nie koniec)” wszystkich fanów Jacka Stachursky’ego. W teledysku ilustrującym piosenkę – i tu jeszcze jedna niespodzianka – wystąpiła wspaniała para taneczna – Lenka i Janek Klimentowie.

Mecenat Projektu : STACHURSKY SUN ENERGY i GRODNO

Więcej o nowym projekcie Jacka Stachursky’ego z coverami znanych piosenek już wkrótce!V

Premiera digital: 12.02 od północy

https://umusic.digital/uwierzmi/?fbclid=IwAR2OQ0m3qGVyIu4FpagFTuosPK64r6nbg1wWiX2tt36p94-EtRGIcRCekVg

premiera na YT teledysku: 14.02 od 9:00