Nawigacja mobilna

Artykuł NOIZZ o Stachursky

28 Lut 2019

Człowiek-mem. Artystyczny wizjoner, który fascynuje krytyków. Czy Stachursky to polski Kanye West?

 

Na to pytanie znajdziecie odpowiedź w artykule portalu NOIZZ. Przeczytajcie koniecznie niezwykle ciekawą analizę twórczości Jacka Stachursky’ego!

Link: https://noizz.pl/muzyka/jacek-stachursky-muzycznym-wizjonerem/khtqev9?fbclid=IwAR0UDCf7DE7GXlxZu8UONbBaYEXMLBElq1o3FQoNxIoCGyxrvfGM4LHKyRs

 

Kochani,

 

Piszemy te słowa będąc w stanie totalnego uniesienia emocjonalnego.

Dzisiaj przed Sądem Apelacyjnym w Warszawie ( Sygn. VI ACa 822/18) zapadł prawomocny wyrok dot. zespołu De Mono, a ściślej mówiąc jego nazwy.

Sąd Apelacyjny w Warszawie, przesądził, iż wyłączne prawo do posługiwania się nazwą De Mono w prowadzonej działalności artystycznej przysługuje Andrzejowi Krzywemu i Piotrowi Kubiaczykowi. Po 12 latach postępowania sądowego, Sąd Apelacyjny przyznał nam rację, zakazując równocześnie Markowi Kościkiewiczowi używania oraz wykorzystywania nazwy „De Mono” dla utworzonego przez niego w 2008 r. drugiego zespołu o tej samej nazwie. Prawomocny zakaz dotyczy także wszelkich przyszłych projektów muzycznych Marka Kościkiewicza. Cieszymy się, że Sąd Apelacyjny docenił naszą ponad 30-letnią, nieprzerwaną działalność w zespole De Mono i potwierdził ostatecznie, że De Mono to MY!

 

Więcej szczegółów podamy Wam po pisemnym uzasadnieniu wyroku, który powinniśmy otrzymać niebawem.

 

De Mono

 

Andrzej Krzywy i Piotr Kubiaczyk