Nawigacja mobilna

Premiera pierwszego albumu, nowego projektu muzycznego „Staszek z Gór” !!

04 lip 2024

„Staszek z Gór” czyli Staszek Karpiel Bułecka to postać związana z Zakopanem i od lat kojarzona z nowoczesnym podejściem to muzyki góralskiej. To wielki pasjonat górskich przygód, sportów zimowych i motorowych, muzyki i kultury góralskiej. Jego twórczość odzwierciedla autentyczną miłość do gór i pragnienie dzielenia się tą pasją z innymi.

„Staszek z Gór” to nazwa zupełnie nowego projektu muzycznego jak i tytuł pierwszego longplaya Staszka Karpiela – Bułecki, którego premiera jest 05.07.2024 r. Do tej pory usłyszeliśmy takie utwory jak: „Chodź potańczyć”, „Lawina”, „JOHIP” i  „Mowa srebrem”.

Utworem promującym album jest piosenka o przewrotnym tytule „Karpacz”, do której powstał videoklip.  Wstąpili w nim rodzice Staszka, Anna i Jan Karpiel Bułecka, a główną rolę zagrała Anna Lis – życiowa partnerka artysty.

Album „Staszek z Gór” zawiera 10 utworów, które mistrzowsko łączą nowoczesne brzmienie z tradycyjnymi elementami muzyki góralskiej, tworząc unikalną i dynamiczną mieszankę ze ale też humorystycznym podejściem do warstwy tekstowej utworów. Ten album jest dowodem na to, że tradycja i nowoczesność mogą harmonijnie współistnieć.

Nagrania powstały przy współpracy Arka Kopery i Huberta Gasiula, którzy współpracowali z takim artystami jak: Dawid Podsiadło, Daria Zawiałow, Krzysztof Zalewski, Sanah czy Mrozu.

Link do streamingów: https://staszekzgor.lnk.to/albumStaszekZGor

Zobaczcie KLIP „Karpacz”:

https://youtu.be/0h1bDzK7WDI

 

Na płycie znajdziecie 10 utworów t.j.: Chodź potańczyć, JOHIP, Lawina, Kasprowy, Mowa srebrem, Noc, Origami, Rąbanka, Złota nić oraz utwór Karpacz.