Nawigacja mobilna

BIO

JUST 5 powraca solową piosenką Bartka Wrony – wielkim hitem sprzed lat „Gdzie Nie Ma Róż”, w nowej wersji 2024 wyprodukowanej przez Sławomira Sokołowskiego i Aldonę Dąbrowską. Po raz pierwszy nagrania JUST 5 znajdą się we wszystkich serwisach streamingowych.

Fanki i fani zespołu bardzo entuzjastycznie zareagowali na powrót swoich idoli sprzed lat, jak również na nową wersję jednego z największych przebojów grupy.

JUST 5 w niepełnym składzie sprzed lat, ale co najważniejsze  z liderem zespołu Bartkiem Wroną i Robertem Krylą, właśnie powracają na rynek muzyczny. Skład formacji został powiększony o nowego wokalistę o pseudonimie Tolis, a w czerwcu poznamy pełen skład JUST 5.

Legendarny polski boysband powstał w 1997 roku. Kilka miesięcy wcześniej Sławomir Sokołowski i Aldona Dąbrowska, we wrześniu 1996 roku po obejrzeniu w poznańskiej Arenie koncertu amerykańskiego boysbandu Backstreet Boys, postanowili stworzyć polski boysband.

Wiosną 1997 r. po przeprowadzonym castingu, spośród kilkuset chętnych młodych wokalistów, Sławomir Sokołowski i Aldona Dąbrowska wybrali skład zespołu, w którym znaleźli się: Bartek Wrona, Shadi  Atoun, Robert Kryla, Daniel Moszczyński i Grzegorz Kopala. Aldona Dąbrowska, autorka tekstów większości hitów boysbandu, wymyśliła też jego nazwę Just 5. Sławomir Sokołowski skomponował utwory, z których pierwszym singlem Just 5 został utwór „Kolorowe Sny” z tekstem Karola Kusa. Ogromną popularność zyskał też drugi singiel – kompozycja Sławomira Sokołowskiego z tekstem Aldony Dąbrowskiej „Rozpalmy Miłość”.

Pierwszy album  Just 5 – Kolorowe Sny,  odniósł błyskawiczny, spektakularny sukces. W krajowym rankingu sprzedaży wszystkich – polskich i zagranicznych płyt w 1997 roku, zajął drugie miejsce. Zespół Just 5 w latach 1997 – 1999 wydał trzy albumy, których łączny nakład znacznie przekroczył pół miliona egzemplarzy.

Od czerwca 1997 r. boysband zaczął z ogromnym powodzeniem koncertować. Podczas występów Just 5 pierwsze dźwięki każdego koncertu powodowały nieustającą histerię nastolatek. Na scenę leciały maskotki, kwiaty i bielizna. Chłopakom z Just 5 nieprzerwanie do końca każdego koncertu towarzyszył nieprawdopodobnie głośny pisk fanek.

Na samym początku trasy koncertowej, w czerwcu 1997 r. w kilku polskich miastach Just 5 zagrali koncerty z *NSYNC. Występujący na tej samej scenie 15-letni Bartek Wrona i 16-letni Justin Timberlake byli wtedy najmłodszymi członkami boysbandów lat 90. Zespół w ciągu kilku lat zagrał ponad 500 koncertów w Polsce i za granicą. Just 5 zdobyli wiele nagród i wyróżnień m.in. w latach 1998-2003 wielokrotnie nagradzani byli Mikrofonami Popcornu i statuetkami Bravo Otto dla zespołu i wykonywanych przez niego piosenek.

Prestiżowy amerykański tygodnik poświęcony przemysłowi muzycznemu Billboard zamieścił spory artykuł o producentach polskiego boysbandu – Sławomirze Sokołowskim wraz z Aldoną Dąbrowską i ich profesjonalnie przeprowadzonym castingu oraz sukcesach Just 5.

Szaleństwo nastolatek na punkcie Just 5 nieprzerwanie trwało kilka lat – tyle ile trwał światowy trend. Kompozycja Sławomira Sokołowskiego, Piotra Mańkowskiego  z tekstem Aldony Dąbrowskiej „Gdzie Nie Ma Róż” w solowym wykonaniu uwielbianego przez fanki kilkunastoletniego wówczas Bartka Wrony, obok „Kolorowych Snów”, stała się największym przebojem Just 5.

Sławomir Sokołowski i Aldona Dąbrowska po kilku latach od założenia pierwszego, najbardziej utytułowanego i najpopularniejszego polskiego boysbandu, zawiesili działalność JUST 5 i z powodzeniem oraz nowymi sukcesami rozpoczęli kilkuletnią solową współpracę z jego najmłodszym i jednocześnie najpopularniejszym wokalistą Bartkiem Wroną.

Rok 2024 napisze ciąg dalszy historii JUST 5. Zespół nagrywa nowe wersje swoich największych przebojów, jak również piosenki premierowe. Już latem 2024 JUST 5 rusza w swoją od lat wyczekiwaną przez wierne fanki i fanów trasę koncertową.