Aktualności

You do not have Flash installed, or it is older than the required

Click below to install the latest version and then try again.

Get Adobe Flash player

Varius Manx i Kasia Stankiewicz: Posłuchaj nowego singla „Piątek”

Piątek przyniósł nowy singiel „Piątek” od zespołu Varius Manx. Do piosenki zaprezentowano też wyjątkowy teledysk.

Przyjemny, lekki, pełen optymizmu i elegancki – tak muzycy z zespołu Varius Manx mówią o swojej nowej piosence zatytułowanej „Piątek”. Piosenka z ciekawą aranżacją i przejrzystym tekstem ma przenieść słuchacza w świat nieco inny niż codzienność.

Robert Janson komponując muzykę do „Piątku” chciał uzyskać pewien rodzaj opowieści, a tekst jest dopełnieniem tej formy.

„Opowiada o znanej wszystkim tęsknocie za początkiem weekendu i nie chodzi w nim o to, że dni tygodnia poświęcone pracy są mniej ważne. Są bardziej skomplikowane, potrzebują opisów, list, map, ról do odegrania. Piątek i dwa kolejne dni zwalniają nas z obowiązku tych planów i choreografii i za to kochamy je na maksa”– mówi autor tekstu Jacek Szymkiewicz.

„Piątek”, jak sam tytuł wskazuje, ma przynieść wytchnienie i ulgę. To piosenka idealna na koniec lata” – podsumowuje Kasia Stankiewicz.

Do nowego singla powstał klip, w którym narratorem opowieści jest Kasia Stankiewicz. Jest to pierwszy animowany klip w historii zespołu Varius Manx.

Utwór będzie promował koncertowe wydawnictwo zespołu pt. „25 Live”, na którym singiel będzie wyjątkowym bonusem. Premiera albumu zaplanowana jest na 21 października 2016 roku.

Na półkach ukażą się dwie wersje krążka: pojedyncza płyta CD, która będzie swego rodzaju „The Best Of…” zespołu świętującego swoje 25-lecie oraz deluxe – dwupłytowy album, który jest niebywałą gratką dla fanów.

Znajdzie się na nim całość zarejestrowanego materiału, łącznie 19 piosenek wraz z zapowiedziami.

Materiały prasowe: https://muzotakt.pl/15451/varius-manx-i-kasia-stankiewicz-piatek/

Bookmark and Share