Aktualności

You do not have Flash installed, or it is older than the required

Click below to install the latest version and then try again.

Get Adobe Flash player

Takich piosenek już nie ma. Wzruszający powrót Varius Manx w B90

Kasia Stankiewicz kolejny raz sprawdziła się w roli liderki. Przez cały czas miała świetny kontakt z publicznością - bawiła ją historiami z przeszłości, ale też wśród tłumu wyłapywała twarze fanów, których kojarzy m.in. z Facebooka i mówiła do nich po imieniu. Mimo ogromnych oczekiwań i presji, uniosła legendę Lipnickiej, wspominając ją kilkakrotnie. Podeszła do utworów, które kiedyś śpiewała Anita z szacunkiem, nie starała się za wszelką cenę udowodnić, że w jej wykonaniu brzmią lepiej. Zaśpiewała je szczerze, a widownia odwdzięczyła jej się za to głośnymi owacjami.

Teoretycznie koncert nie miał prawa się nie udać, a zespół musiałby się bardzo postarać, żeby publiczność wyszła z niego niezadowolona. Sentyment, który czują miłośnicy Varius Manx sprawia, że niemal każdy utwór wywołał u kogoś wzruszenie, a może nawet łzy, co zresztą zauważyła Kasia, zwracając się do... mężczyzn, którzy nie próbowali ich ukryć.

Tak zapowiadaliśmy koncert Varius Manx i Kasi Stankiewicz

Ponowne spotkanie z muzyką Roberta Jansona wyraźnie jednak pokazuje, że pewna era w polskiej muzyce się skończyła i możemy już tylko przywoływać jej ducha właśnie podczas takich wydarzeń. Trudno powiedzieć, czy dzisiejsza młodzież będzie miała do czego wracać za 25 lat. My na szczęście mamy.

Info prasowa:
http://rozrywka.trojmiasto.pl/Takich-piosenek-juz-nie-ma-Wzruszajacy-powrot-Varius-Manx-w-B90-n100731.html

 

Bookmark and Share